Trochu historie očima současného trenéra

Kořeny lánského volejbalu sahají hluboko. Tak hluboko, že i já jsem na ně krátký. I přesto, že mám k dispozici jen pár údajů a fotografií, pokusím se vám všem nastínit, jak to všechno vlastně začalo, jak to pokračovalo a samozřejmě, jak se to vyvíjí.
Po roce 1987 (volejbalový oddíl TJ byl založen 1985) jsem se jakožto třináctiletý dostal pod maminčinými křídly do týmu lánských volejbalistů a volejbalistek. Všichni mne svým věkem, a nejen věkem, daleko převyšovali. Ale neodradilo mne to a od té doby mohu podávatt osobní svědectví.

1988

Tímto rokem se ve mne probudil ten pravý volejbalový duch. Skončil jsem základní školu, a nastoupil na gymnázium. Byl jsem tudíž dospělejší, alespoň jsem si to myslel a tak jsem si doma prosadil večerní volejbalové tréninky v sokolovně. V zimě se trénovalo dvakrát týdně a v létě třikrát i čtyřikrát za týden. Okresní soutěž byla nabitá favority a tak jsme trénovali opravdu pilně a co já si pamatuji, tak jsme byli pravidelně zváni na volejbalové turnaje.

1989 - 1992

Během mého působení na gymnáziu se k týmu přidala mladá děvčata. Začalo nás též navštěvovat vojsko hradní stráže a tréninky opravdu měly něco do sebe. Posléze se ale začala děvčata párovat s vojáky, kteří nám jich pár odlákali. Ale zdravé jádro zůstalo.


Stojící zleva: Lída Bechyňová, Eva Šváchová, Jirka Švácha, Jitka Zelenková, Aleš Reichl, Petr Fencl

Sedící zleva: Jitka Kindlová, Petra Skleničková, ségra Pifíka, Jirka Novák, manželka A. Reichla, Martin Zelenka

 

1993 - 1998

Během těchto let se nám podařilo vybudovat velmi silnou hráčskou základnu mladých volejbalových nadšenců, kteří se do hry pustili s vervou a pílí. Bohužel některým z nich to nevydrželo až do konce a předčasně nás opustili. Tréninky se v létě začaly konat na opraveném volejbalovém hřišti. Nejvýznamnější události těchto let byla návštěva Míši Hortona z Toronta. Ten nám teprve ukázal cestu k lepším výkonům. Začali jsem chodit do hospody:)Stojící zleva: Petr Pleiner, Monika Nováková, Jitka Zelenková, Luboš Novák, Martin Zelenka, Honza Rovný

Sedící zleva: Honza Kučera, Michal Cepák, Míra Malý

V pozadí zleva: Petra Zelenková, Dita;), Jana Jirásková, Martin ze Stochova

1999

Tento rok byl rokem velkých přestupů a nových tváří. Opět nastoupila mladá děvčata. Chlapcům vzrostla výkonnost a začali jsme pomýšlet na účast v nějakém volejbalovém turnaji. Bohužel se konaly jen mužské turnaje a vzhledem k tomu, že naše družstvo bylo vždy smíšené, upustili jsme od toho. Tímto rokem též začalo zahajování a ukončování letní sezóny.

 

Sedící zleva: Roman Trávníček, Eva Hamouzová, Jitka Kindlová, Aleš Lomberský, Jirka Jungmann, Lída Bechyňová, Petr Pleiner, Jana Jirásková, Monika Nováková

Ležící: Honza Rovný

 

2000

Nabrali jsme opět pár nových členů.
První řada zleva: Honza Kučera, Martina Kloudová, Bára Fenclová, Luboš Novák, Iva Mišková, Petra Pospíšilová, Jana Kladivová, Milan Hořejší, Jitka Zelenková, Míra Malý, Karel Sklenička

Sedící zleva: Aleš Lomberský, Ivan Bergmann, Honza Novák, Žaneta Sekretová, Honza Fencl

Ležící zleva: Ivo Rybář, Honza Rovný

 

2001-2008

V těchto letech jsme se snažili družstvo profilovat směrem ke standardním smíšenkám. Začali jsme hojně navštěvovat turnaje pořádané okolními jednotami a příznivci volejbalu. V létě je to tradiční Volejbalová letní liga smíšených družstev v Křivoklátě, kde jsme ve dvou ročnících obsadili první místo. V zimě to pak byla Slánská liga smíšených družstev, kterou bohužel organizátoři neudrželi "při životě".

V roce 2008 také došlo k přejmenování oddílu volejbalu na VK Lány - volejbalový oddíl TJ Sokol Lány a od této doby je také platná nová internetová adresa klubu www.vklany.cz. Organizujeme turnaje Lánská smeč - Memoriál Jitky Zelenkové, Vánoční Buchec a amatérskou volejbalovou ligu Volley AVL.